Loading…

اتحادیه صیادان قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن را ۳ هزار تومان کاهش داد

اتحادیه صیادان قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن را ۳ هزار تومان کاهش داد/ طرح فروش ویژه با تخفیف‌های ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای ماه رمضان اجرا می‌شود/ فروش تن ماهی بیش از ۱۴٫۵۰۰ تومان تخلف است

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران گفت: در پی توافقی که با اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران داشته‌ایم قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن “هور” را به ۱۸ هزار تومان و ماهی تن ” گیدر” را به ۱۹ هزار تومان کاهش دادند،‌ با این تصمیم قیمت هر قوطی تن ماهی در بازار نیز کاهش می‌یابد و به متوسط ۱۴٫۵۰۰ تومان در اسفندماه سال گذشته می‌رسد.

 

عیسی گلشاهی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه جهش قیمت تن ماهی در یک هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت فروش ماهی توسط صیادان بود، اظهار کرد: صیادان افزایش هزینه‌های جانبی صید و صیادی و همچنین هزینه‌های جاری خود را دلیل بالا بردن قیمت فروش ماهی عنوان می‌کردند.

 

وی ادامه داد: حضور واسطه‌ها بین صیادان و کارخانه‌ها دلیل دیگر افزایش قیمت ماهی تن بود.

 

گلشاهی با بیان اینکه مذاکره با اتحادیه صیادان بخشی از مشکلات را حل کرده است، افزود: در جلسه‌ای که با این اتحادیه داشته‌ایم علاوه بر توافق درباره کاهش قیمت فروش ماهی تن، تمهیداتی اتخاذ شد تا صیادان امکان فروش صید خود به کارخانه‌های فرآوری و بسته بندی را بدون واسطه داشته باشند.

 

به گفته وی؛ نتیجه این توافقات و تمهیدات کاهش ۳ هزار تومانی در هر کیلوگرم تن ماهی شد که اثر آن کاهش قیمت در بازار مصرف خواهد بود.

 

گلشاهی تاکید کرد: از چند روز آینده قیمت متوسط هر قوطی تن ماهی باید مطابق با قیمت تعیین شده در اسنفدماه سال گذشته یعنی ۱۴٫۵۰۰ تومان برسد و فروش بیش از این قیمت تخلف است.

 

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران همچنین از اجرای طرح فروش ویژه محصولات آبزیان با تخفیف های ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای ماه رمضان، خبر داد و گفت: همچنین به مناسبت ماه رمضان توافقی با اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران داشته‌ایم که بر اساس آن محصولات آبزی پروری به مدت ۳۰ روز با ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

 

گلشاهی در پایان تاکید کرد: تخفیف ۲۰ درصدی شامل تمام محصولات آبزی پروری و تخفیف ۲۵ درصدی برای محصولات خاص اعمال می‌شود.