اعتماد 24 ساعته Businext سرویس دهنده!

بیمه میگو از مبادی تولید: صنعت میگو در راه تجربه ای جدید

بیمه میگو از مبادی تولید: صنعت میگو در راه تجربه ای جدید

بیمه میگو از مبادی تولید: صنعت میگو در راه تجربه ای جدید
در پی جلسات مکرری که با مسئولین صندوق بیمه محصولات کشاورزی با موضوع بیمه میگو از مبادی تولید در طی ماه های گذشته برگزار شد و نمایندگانی از اتحادیه نیز در این جلسات حضور داشتند، خوشبختانه مقدمات انجام بیمه صنعت میگو از مبادی تولید یا همان مراکز تکثیر فراهم شده است.


حسب اعلام صندوق بیمه همانند صنعت مرغ گوشتی (جوجه یک روزه) و صنعت سردابی که بچه ماهی از همان بدو فروش و تحویل به مزرعه دار بیمه می شود در مورد میگو نیز مراکز تکثیر موظفند بچه میگو را با بیمه نامه به مزارع پرورشی بفروشند. مزارعی تحت این پوشش قرار می گیرند که مقدمات لازم برای تولید ایمن را فراهم نموده و پس از کسب مجوز ذخیره سازی از شیلات و دامپزشکی اجازه تحویل گیری لارو را دارند. این اقدام علاوه بر آن که گام موثری برای اجرای قانون بیمه اجباری تمام خطر در صنعت میگوست، موجب شفافیت و نظم یافتن زنجیره کار و سهولت ارزیابی خسارت و پرداخت غرامت احتمالی خواهد شد.
خوشبختانه صندوق بیمه زیرساخت های لازم را به خوبی آماده ساخته و تجربه قزل آلا را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای فصل آتی پرورش که به زودی آغاز خواهد شداین اقدام را در میگو و ماهیان گرمابی پیش خواهد برد.
اتحادیه ضمن تشکر از اقدامات ارزشمند صندوق بیمه محصولات کشاورزی و نیز تشکر ویژه از زحمات آقایان حاج سید جوادی و هراجی و شهریاری که به همراه نمایندگان محترم سازمان شیلات و دامپزشکی در جلسات مذکور حاضر بودند کمافی السابق آمادگی خود را برای هرگونه همکاری و ایفای نقش در اجرای بهینه این فعالیت اعلام می دارد.

 

این خبر شامل یک پیوست است