اعتماد 24 ساعته Businext سرویس دهنده!

پروتئین FeedKind شرکت Calysta برای تولید خوراک آبزیان از دولت چین مجوز دریافت کرد

پروتئین FeedKind شرکت Calysta برای تولید خوراک آبزیان از دولت چین مجوز دریافت کرد

31 ژانویه 2024
پروتئین FeedKind شرکت Calysta[1] که از میکروب های تغذیه شده با متان ساخته می‌شود، مجوز رسمی استفاده در خوراک آبزیان را از دولت چین دریافت کرده است. FeedKind خانواده ای از مواد غذایی طبیعی، پایدار و قابل ردیابی است که از طریق تخمیر طبیعی، بدون مواد افزودنی حیوانی تولید می شود.


[1] Calysta یک شرکت بیوتکنولوژی چندملیتی مستقر در سان متئو، کالیفرنیا است. این شرکت فرآیندهای صنعتی را توسعه می‌دهد که از میکروارگانیسم‌‎ها برای تبدیل متان به پروتئین برای غذاهای دریایی، خوراک دام و سایر مواد غذایی استفاده می‌کند.

Feedkind  از متان برای تغذیه میکروب‌هایی استفاده می‌کند که می‌توانند به پروتئین برای تغذیه آبزیان تبدیل شوند. منبع:  Calysta

وزارت کشاورزی و امور روستایی چین (MARA) پس از یک فرآیند ارزیابی گسترده، به طور رسمی پروتئین تک سلولی Calysta را برای استفاده در خوراک ماهی و میگو تایید کرده است.

FeedKind  از طریق تخمیر برای خوراک آبزیان و غذاهای حیوانات خانگی تولید می‌شود. این شرکت بیان کرده است که آن‌ها این محصول را با آزمایش‌های گسترده و متعدد در میان گونه‌های آبزی پروری با استقبال بالا، از جمله میگو، سی باس  و ماهی سالمون آزمایش و تأیید کرده‌اند.

تحقیقات قبلی مزایای متمایز استفاده از FeedKind در رژیم غذایی میگو را نشان داده و به این نتیجه رسیدند که باعث رشد سریع و سالم می‌شود و در عین حال به فعال کردن پاسخ ایمنی میگوها به Vibrio، عامل ایجاد کننده سندرم مرگ و میر زودرس (EMS) کمک می کند.

Calysta  با Adisseo[2] همکاری کرده است تا یک سرمایه گذاری مشترک – به نام Calysseo – برای تولید FeedKind در چین ایجاد کند. اولین کارخانه تولید Calysseo  درشهر چونگ کینگ  ساخته شده و در حال حاضر عملیاتی شده است. این شرکت ادعا می‌کند که میکروب‌های طبیعی که از متان استفاده می‌کنند در فرآیند تولید FeedKind استفاده می‌شوند و به آن کمک می‌کند تا محصولی پایدارتر باشد.


[2] Adisseo یک شرکت منحصر به فرد، متعهد به رشد پایدار مبتنی بر دانش است. ماموریت این شرکت بهبود زنجیره غذایی با ارائه حمایت از صنعتگران کلیدی در تغذیه حیوانات است.

هرمان هونگ مدیر آبزی پروری شرکتAdisseo  در چین، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت: «این یک گام مهم رو به جلو برای پذیرش و استفاده از پروتئین های تخمیر شده در سیستم های غذایی سراسر جهان است. تایید MARA (وزارت کشاورزی و امور روستایی چین) بیش از یک گام نظارتی ساده است، بلکه تاییدیه این است که محصول ما یک ماده سالم و کاربردی برای استفاده در سیستم های آبزی‌پروری است و دری را برای بخش آبزی پروری چین برای تعیین استانداردهای جدید در شیوه های تغذیه پایدار باز می کند.»

Sun Bin، رئیس  سرمایه گذاری مشترک Calysseo’s افزود: «این یک گام مهم رو به جلو نه تنها در کمک به پایدارتر کردن سیستم‌های تولید غذا، بلکه در بهبود امنیت غذایی جهانی است. با ارائه یک ماده خوراکی قابل اعتماد تولید داخل به تولیدکنندگان خوراک نسبت به نوسانات ناشی از آب و هوا درعرضه و تامین مواد اولیه تولید خوراک اطمینان  می‌دهیم .»